Drink Team pierwszy raz w historii nie obroni mistrzostwa!

Po X kolejce wiemy bardzo dużo. Mistrzem pierwszy raz w historii HLD nie zostanie Drink Team, który w meczu o "życie" wysoko uległ Blokersom. Drink Team w tej edycji będzie walczył tylko o utrzymanie w rundzie play-out. Z kolei Blokersi są pierwszą i jak dotąd jedyną drużyną, która zapewniła sobie udział co najmniej w fazie play-off. Liderzy mają jednak szansę na bezpośredni awans do półfinału. Aby tak się stało w ostatnim meczu muszą zdobyć punkt wmeczu z zamykającym tabelę ZaSaniem. ZaSanie z kolei przegrało derby Zasania z Bartkówką i podobnie jak Drink Team będzie walczyć o utrzymanie w lidze. O utrzymanie walczyć będą również BadBoysi, którzy zostali rozbici przez beniaminka z Dubiecka. Ciągle w grze o play-off pozostaje AKS Lech, który zremisował z Przedmieściem. Przedmieście nadal nie jest pewne udziału w play-off. Cenne zwycięstwo zgarnął BIP Team, który ograł bezpośredniego rywala w walce o czołową "szóstkę" Armię Spejsona. Ostatnim zespołem, który walczył będzie o utrzymanie jest Nozdrzec Team. Ekipa ta bez swojego najlepszego strzelca - Grzegorza Kiełbasy nie sprostała STARS-om.

X kolejka HLD - wyniki

ZaSanie Dąbrówka Strz. - Bartkówka 3:5
(Bujdasz, P. Hadam, Mazur - 2x Kozioł, T. Wandas, Łach, Paściak)

AKS Lech Team Dynów - Przedmieście Dynów 2:2